چرا نایلون حبابدار عایق کننده ی خوبی است؟

نایلون حبابدار یکی از پر کاربرد ترین وسایلی است که بشر توانسته در طول تاریخ اختراع کند. با استفاده از نایلون حبابدار می توانید لوازم خود را عایق بندی کنید و با حباب های موجود در این نایلون ها مانع هر نوع ضربه ایی به لوازمتان شوید.
نایلون حبابدار عایق کننده ی بسیار خوبی است، چون هوا عایق کننده ی فوق العاده ایی است. و نایلون حبابدار چیزی نیست به جز هوای به دام انداخته شده در پلاستیک. نایلون حبابدار از عایق کننده های دیگر ارزانتر و استفاده ی آسان تری دارد. از نایلون حبابدار بارها می توان استفاده کرد.
عایق کننده به موادی می گویند که بتواند از لوازم و یا فضاهای خالی در مقابل تغییرات دما محافظت کند. هر ماده ایی می تواند به عنوان عایق کننده عمل کند، اما برخی بهتر و با کیفیت بالاتری عایق بندی می کنند. قابلیت و توانایی نایلون حبابدار به این بستگی دارد که چقدر بتواند تغییرات را تحمل کند و چقدر سریع بتواند گرما را از بین ببرد.

هوا و نایلون حبابدار

هوا مخصوصا هوایی که در جایی محصور شده باشد، عایق کننده ی خوبی است چرا که تمایل دارد تا در مقابل تغییرات دما مقاومت کند. تغییرات دمای هوا به آرامی انجام می شود به این صورت که مولکول های هوا در اطراف حرکت می کنند و انرژی ( گرما) را بین مولکول ها انتقال می دهند. هوای داخل نایلون حبابدار کمک می کند تا دما کمتر تغییر کند. نایلون حبابدار حالتی دو جداره دارد تا عایق بندی به خوبی انجام گیرد.

استفاده دوباره از نایلون حبابدار

یکی از مزیت هایی که نایلون حبابدار دارد این است که  می توان بارها و بارها از آن استفاده کرد. نایلون حبابدار مدت ها عمر می کند و شکلش عوض نمی شود.اگر بتوانید جلوی کودکان ( یا حتی خودتان!) را بگیرید که این حباب ها را نترکانید، می توانید مدت ها از آن استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله ی استفاده ی مجدد از نایلون حبابدار را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =

دسته بندی